pusty
Książki

Książki książki społeczno-polityczne

cena: 28 zł

zamów
Tytuł: Kontrrewolucja której nie było
Autor: Adam Wielomski
Wyd.: Wydawnictwo MEGAS, Warszawa, s. 301
PiS miał historyczną szansę, może nadal ją ma, ale brak mu i woli zmian i wyobrażenia sobie świata innego niż III RP obsadzona przez niepodległościowców. Ostatnio prof. Jacek Bartyzel napisał, że "rewolucja moralna zdechła". Nie, nie zdechła. Nie zgadzam się z tą optymistyczną tezą Pana Profesora: aby zdechnąć najpierw trzeba się narodzić i zacząć żyć; jej zaś nigdy nie było i nigdy jej nie planowano.
 
Zobacz więcej...Książki marynistyczne

cena: 20 zł

zamów
Tytuł: Morze dookoła naszego domu
Autor: Tage Voss
Wyd.: Wydawnictwo Megas, Warszawa, 2003, s.175.
Żeglujesz? Interesuje Cię morze? Czy poza reportażami z wypraw dalekich czytałeś jakąś książkę marynistyczną poza lekturą Conrada? Po latach chudych znów masz szansę przemyśleć dlaczego navigare necesse es, czym jest koja, co to jest ta wolność morza. Zdziwisz się, jak mądrze i z poczuciem humoru można opisać związek człowieka, morskiej dali, wyjazdów i powrotów.
 
Zobacz więcej...Książki popularno-naukowe i naukowe

cena: 36 zł

zamów
Tytuł: Czarna skrzynka Darwina
Autor: Michael J. Behe
Wyd.: Wydawnictwo Megas, Warszawa 2008, s. 273
Karol Darwin napisał: Jeśliby można było wykazać, że istnieje jakikolwiek narząd złożony, który nie mógłby być utworzony na drodze licznych, następujących po sobie, drobnych przekształceń - teoria moja musiałaby absolutnie upaść. (O pochodzeniu gatunków...) Michael Behe to wykazał w swojej książce. W Ameryce Darwin's Black Box potrząsnęła światem nauki i mediów. Zaścianki nauki i wolności nawet tego nie zauważyły. Mamy zaszczyt otworzyć okno na świat czytelnikowi polskiemu. Było to bardzo trudne i nie wszystko się udało. Ale na reszcie jest! 
Zobacz więcej...cena: 45 zł

zamów
Tytuł: Elementy filozofii zjawiska biologicznego
Autor: Piotr Lenartowicz SI
Wyd.: Wydawnictwo Megas, Warszawa, 2008, s. 477
Gwałtowny wzrost wiedzy biologicznejw ostatnich latach czyni książkę coraz bardziej aktualną, stąd reprint wydania z 1984 r. Z listu do Autora: Drogi Ojcze Profesorze, Z wdzięcznością przyjąłem ofiarowaną mi pracę Autora „Elementy filozofii zjawiska biologicznego”, jako znak działalności Zakonu Jezuitów „zgodnie z inspiracją Papieży, w tych kierunkach, które Oni uznają za najważniejsze”. Bóg zapłać także za dedykację. Oby ta praca posłużyła czytelnikom „w ukazywaniu Stwórcy w Jego stworzeniach”.Watykan 13 listopada 1987 r.Jan Paweł II 
Zobacz więcej...cena: 15 zł

zamów
Tytuł: Fakty w sporze: stworzenie czy ewolucja? z posłowiem Kazimierza Jodkowskiego
Autor: John Ankenberg i John Weldon
Wyd.: Wydawnictwo Megas,Warszawa, 2003, s.103.
Ostatnie odkrycia naukowe podgrzały debate na temat kontrowersji stworzenie – ewolucja, a problem znalazł się w centrum uwagi. Książka Ankenberga i Weldona przedstawia w wielkim skrócie nowe spojrzenie na stare pytania. Jakie są dowody ewolucji? Czy są naukowcy, którzy wierzą w stworzenie? Czy dowody przemawiają za czy przeciw idei specjalnego stworzenia?
 
Zobacz więcej...cena: 12 zł

zamów
Tytuł: Kamienie i kości
Autor: Carl Wieland
Wyd.: Wydawnictwo Megas, Warszawa, 2000, s. 45.
To najlepsze zwięzłe podsumowanie argumentów za stworzeniem, a przeciw ewolucji. Chociaż zrozumiałe niemal dla każdego, jednakże posiada głębię wystarczającą, aby służyć absolwentom uniwersytetu. Używajcie go powszechnie jako pierwszego wyzwania rzuconego waszym przyjaciołom i sąsiadom.
 
Zobacz więcej...cena: 65 zł

zamów
Tytuł: Ludy czy małpoludy
Autor: Piotr Lenartowicz SJ
Wyd.: Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna Ignatianum
W tym opracowaniu, na 420 stronach, Autor pokazał, że szczątki uznawane jako pozostałości po człowiekowatych, powinny być uznawane za szczatki Homo sapiens. Powyższa hipoteza przeciwstawia się przyjętej w sferach akademickich hipotezie darwinowskiej, czyli hipotezie stopniowej ewolucji istoty podobnej do małpy w istote bardziej przypominającą człowieka.  
Zobacz więcej...cena: 20 zł

zamów
Tytuł: Matematyka ewolucji
Autor: Fred Hoyle
Wyd.: Wydawnictwo Megas, Warszawa, 2003, s. 176.
Matematyka ewolucji to jedna z najniezwyklejszych książek naukowych XX w. Fred Hoyle - fizyk teoretyk - stosuje matematykę do wytyczenia granic postępu ewolucyjnego na drodze przypadkowych mutacji. Proponuje sposób na przekroczenie granic ważności teorii ewolucji i usunięcie w niej sprzeczności nie wy­jaś­nio­nych od ponad stu lat. Profesor Hoyle dobrze opowiedział swoją historię. Z nadzieją, że wznieci ona w głównym nurcie nauki zainteresowanie zagadnieniami podniesionymi w tej pracy.
 
Zobacz więcej...cena: 30 zł

zamów
Tytuł: O gatunkach powstawania
Autor: Karl W. Giberson i Donald A.Yerxa
Wyd.: Wydawnictwo Megas, Warszawa, 2008, s.283.
Yerxę i Gibersona należy pochwalić za znakomitą i bardzo czytelną analizę współczesnych amerykańskich debat nad kreacjonizmem. Jest to niezbedna pomoc naukowa dla każdego, kto chce zrozumieć o co w tych debatach chodzi (...) Książka jest przejrzyscie napisana, wyważona, autorzy korzystaja z wiedzy socjologicznej i mają na celu promowanie empatyczmnego traktowania odmiennych światopoglądów(...)  
Zobacz więcej...cena: 30 zł

zamów
Tytuł: Spór ewolucjonizmu z kreacjonizmem
Autor: Kazimierz Jodkowski
Wyd.: Wydawnictwo Megas, Warszawa, s. 260
Jedyny w skali świata kompletny przegląd prób odpowiedzi na egzystencjalne pytanie numer jeden : skąd jesteśmy? 
Zobacz więcej...cena: 35 zł

zamów
Tytuł: Spór o nieredukowalną złożoność
Autor: Dariusz Sagan
Wyd.: Wydawnictwo Megas, Warszawa, 2009, s. 270cena: 25 zł

zamów
Tytuł: Teoria inteligentnego projektu - nowe rozumienie naukowości?
Autor: Kazimierz Jodkowski (red.)
Wyd.: Wydawnictwo Megas
Zbiór artykułów poświęconych teorii inteligentnego projektu, która – według jej zwolenników – jest naukową alternatywą dla darwinowskiej teorii ewolucji drogą doboru naturalnego. Teoria inteligentnego projektu powstała stosunkowo niedawno, bo w 90-tych latach XX wieku, w Stanach Zjednoczonych, i dlatego nie cieszy się dużym zainteresowaniem w Polsce, choć ten stan rzeczy stopniowo ulega zmianie. 
Zobacz więcej...Copyright 2001-2024 Wydawnictwo MEGAS
www.WydawnictwoMegas.pl